Semináře a Workshopy


Workshop je určen pro manuální terapeuty všech profesí, mimo jiné i pro terapeuty Strukturální Integrace.


 

TERMÍN a MĚSTO KONÁNÍ AKCE 7. - 10. listopadu 2024/Praha
ADRESA Studio Tensegrity, Hanusova 16, Praha 4
INSTRUKTOR Sharon Wheeler

 

Cena:

  • Cena pro členy EGSI: € 670
  • Cena pro ostatní- platba do 31.7. : € 700
  • Cena pro ostatní- platba po 31.7. : € 800

Informace a přihlášky:

Přihlášení je možné zasláním emailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Workshopy organizuje European Guild of Structural Integration: Rolfguild.eu

Popis workshopu

Především dvouruční „lebeční zkrut“ ("Cranial Torque") je revolučním přístupem k práci s lidskou lebkou. Jedná se o komplexní techniku, u které dochází k rozsáhlému zlepšení tvaru a obrysu houbovité kosti lebky a která mění objem lebky a zlepšuje fungování mozku. Tento přístup se používá s cílem vytvořit prostor pro vnitřní změny, které přináší "sedmá hodina" podle Dr. Rolf.
V důsledku Sharonina přístupu k práci s pánví, stejně jako u ScarWork a BoneWork, dochází k funkčním zlepšením měnícím život.
Práci s lebkou byste měli vnímat jako vytváření prostoru pro to, aby se mohly projevit vnitřní změny. Běžně se často veškeré uvolňovací práce provádí na krku a spodině lebeční, na přední a zadní straně krčních svalů až do poloviny zad. Zatímco práce s lebkou jde výše nad tyto oblasti a nad rámec obvyklé práce na lebce, aby se zjistily oblasti nesymetrie nebo napětí. Práce na lebce má za cíl vyhladit boule, hrboly a hřebeny, vytáhnout důlky a otisky v kosti. Práce na lebce zahrnuje také práci uvnitř úst a nosu, aby se uvolnilo napětí držené v lebce.
Studenti budou pracovat vzájemně na sobě, aby získali pomoc pro své vlastní potíže s touto oblastí, a budeme mít k dispozici i modely pro větší praktikování.
Sharon Wheelers patří do první generace Rolferů, kterou učila sama Ida Rolf. Sharon byla jedním z "uměleckých experimentů" Dr. Rolf. Během celého základního výcviku SI se nesměla dotknout žádné knihy o anatomii.
Jsme velmi vděční Sharon Wheelers, že již více než patnáct let jezdí vyučovat tuto transformativní strukturální integrační práci do naší školy.
Jsme moc rádi, že přijala naše pozvání i v letošním roce a bude s námi sdílet své umění. Sharoniny kurzy Scarwork, Cranium a TailEnd v Praze v roce 2024!

Účastníci získají certifikát o absolvování semináře.
Bude zajištěno tlumočení do češtiny.

CASI - sídlo sdružení

Česká asociace strukturální integrace
Máchovy schody 242/5
Litoměřice

CASI logo

Copyright © 2024 CASI-Rolfterapie. Všechna práva vyhrazena.