Semináře a Workshopy


Workshop je určený pro manuální terapeuty různého druhu (fyzioterapeuty, maséry, kraniosakrální terapeuty, viscerální terapeuty, myofasciální terapeuty, rehabilitační pracovníky, porodní asistentky, kožní lékaře, kosmetičky).


 

TERMÍN a MĚSTO KONÁNÍ AKCE 31. října - 3. listopadu 2024/Praha
ADRESA Studio Tensegrity, Hanusova 16, Praha 4
INSTRUKTOR Sharon Wheeler

 

Cena:

  • Cena pro členy EGSI: € 670
  • Cena pro ostatní- platba do 31.7. : € 700
  • Cena pro ostatní- platba po 31.7. : € 800

Informace a přihlášky:

Přihlášení je možné zasláním emailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Workshopy organizuje European Guild of Structural Integration: Rolfguild.eu

Popis workshopu

Jizvy - Zjizvená tkáň – práce s ní a její začlenění zpět do fasciální sítě těla.

Na semináři se naučíte jemnou techniku, která zlepšuje vlastnosti jizev a znovu zapojuje zjizvenou tkáň do fasciální sítě těla.

Regenerace jizvy podle Sharon Wheeler (USA) je neinvazivní technika, která vede k integraci různých typů jizev do fasciální sítě těla. Díky této práci dojde ke zlepšení funkčních vlastností u čerstvých i starých jizev.

Tkáň jizvy je velmi hustá fascie s jedinečnými vlastnostmi. Při práci s jizvou se proto postupuje velmi citlivě a využívá se pouze jemný tlak, takže tato technika není bolestivá a to dokonce ani pro velmi nové jizvy. Funkční rozsah změn během jedné lekce je rozsáhlý. Kosmetický efekt je přidanou hodnotou, mnohem důležitější jsou funkční změny, které mohou být hluboké. Přirozené a chirurgické jizvy v jakémkoli věku reagují bezprostředně po ošetření a v následujícím krátkém období dochází k pokračujícímu uzdravování a neustálému zlepšování stavu. Tato vylepšení jsou trvalá.

Kvalita jizvy se mění relativně rychle. Hrudky, mezery, hřbety, otvory, hrbolky, uzly a struny v tkáni se rychle vyrovnávají do trojrozměrného fasciálního pásu. Práce začíná na povrchových vrstvách a postupně jde do vzdálenějších oblastí jizev, včetně práce s jakýmikoliv zainteresovanými vnitřními orgány. Práce s jizvami často vede k rozsáhlým posunům integrace celého těla spolu s řešením úrazu.

Ošetřovaný zažije, jak se jizva stane opět více jeho součástí a nastartuje se tvorba zdravější, lépe vybalancované a integrované tkáně. K častým změnám patří vymizení necitlivosti nebo naopak přecitlivělosti v místě zjizvení.

Metoda řeší jak jizvy povrchové, tak jizvy po laparoskopickém zákroku. Technika se využívá nejen pro ošetření zjizvené tkáně po plánovaných operacích (např. laparoskopických, po výměně kloubů), ale i u poúrazových jizev.
Na stáří jizvy nezáleží, ošetřit je možné jizvu starou tři týdny nebo třicet let.

Regenerace jizvy lze provádět samostatně.

Pocity při ošetření jsou obecně jemné a příjemné. Povaha doteku je přirozená a uvolněná. Ošetřovaný člověk by se měl cítit příjemně během celé terapie.

Po ošetření vypadají jizvy lépe, cítí se lépe a v místě ošetření je dosaženo lepší funkčnosti tkáně.

Jizva je tkáň těla, která je nepružná. Svou nepružností velmi významně ovlivňuje stav člověka, ať už si toho je nebo není vědom.

Sharon Wheeler je autorkou jedinečné terapie, která navrací jizvu zpět do těla, člověk se pak cítí jak znovuzrozený. Jizva již nepřerušuje celistvost tělesné sítě, neomezuje svého majitele, je hladší, v některých případech téměř zmizí. Lidé přestanou pociťovat tah, který byl v jejich tělech stále přítomný. Znovu začnou cítit své tělo jako jeden celek. Zažijí opět celistvost. Fyzickou i duševní. Je jedno, jak je jizva stará. Všechny jsou schopné se změnit. Vždy dochází k výrazné změně k lepšímu.

Sharon Wheeler přijede do České republiky svou metodu naučit kohokoliv, kdo cítí, že je jeho cesta pomáhat lidem se zjizvenými tkáněmi. Zdravotní, psychický i kosmetický efekt této její metody je významný.

Lidé s jizvou popisují své pocity: „stahuje to“, „hyzdí“, „táhne to“, „ošklivá barva“, „cítím odpojení od spodního břicha“, „cítím přerušení, jakoby ta část těla nebyla moje, nemám tam vědomí“.

Citace klientů:

„Zmizelo letité napětí až do krku.“

„Jizva zesvětlila a přestala být vidět.“

„Jizva se časem ztratila.“

„Po výměně kyčelních kloubů s jizvami po operaci: „je to úplně jiné stát, jakoby mi ty nohy zase normálně fungovaly …. Mám chuť se rozběhnout“

„Mám dlouholetou keloidní jizvu po očkování na paži. Vyzkoušela jsem všechno možné od laseru, chlazení dusíkem a injekcemi Medrolu, jizva byla stále aktivní, tuhá a místy tmavě červená. Po ošetření podle Sharon Wheeler se moje jizva velmi proměnila. Překvapivě zmizelo napětí v celé ruce, rameni i lopatce. Samotná jizva nejenže zesvětlala do barvy okolní kůže, ale postupně cca v průběhu půl roku se místy úplně ztratila a prorostla jí nová tkáň.

Po čtyřnásobné operaci kolene: „to je úplně jiný pocit, zase se můžu spolehnout na to koleno, že mě podrží … jakoby se mi vrátilo“

Po odstranění slepého střeva v dětství: „něco tam škrundá, jakoby se to tam povolovalo a pracuje to tam … je to takový volnější“

„Po císařském řezu jsem měla pocit odpojení od spodního břicha, jakoby ta část těla nebyla moje, neměla jsem tam vědomí. Spodní břicho pod jizvou jsem měla vypouklé ven, ať jsem cvičila sebe víc… Už při ošetření jsem cítila změny, brnění, intenzivní pocity v hloubce pod jizvou a po něm cítím, že mám tělo jakoby celistvé. Propojené. Spodní břicho je zase mojí součástí. Jizva už není tak vidět! Mám obrovskou radost……“

Zkušenost terapeutů certifikovaných Scar work Sharon Wheeler:

„Klienti jsou z této práce nadšení. Zprvu jsou trochu nedůvěřiví, že tak jemné a drobné pohyby mohou něco ovlivnit. V průběhu práce s jizvami jsou vnitřně, tj. jinak než dosud znali, kontaktování s oblastí, kde se pracuje, mají různé vjemy – říkají, že v místě se objevuje energie, šimrání, brnění, vibrování apod.
Jsou obvykle velmi překvapeni, že se místo dle jejich slov „oživuje“, na konci mluví o tom, že oblast je znovu propojena s okolními částmi těla.“

„ Jizvy jsou různorodé. Odlišným způsobem své majitele omezují, a oni už nejsou schopni rozpoznat jak. Po mnoha letech se naučí svou jizvu nevnímat a nedávat jí pozornost. Jizvu při terapii testuji pohledem a hmatem. Cítím, že jizva má různý povrch, někde je pevnější a klade větší odpor, někde je volnější a hladší. Má také různé hrbolky, nerovnosti, které mohou vzdorovat. Po úvodním testování se zaměřím na místo v jizvě, které klade největší odpor. Jemně se dotýkám tkáně, aby se začala vyhlazovat od povrchu. Později mohu zvýšit intenzitu a pronikat do větší hloubky a k vzdálenějším okrajům. Jizva vždy pozitivně reaguje. Používám systém několika technik dotyků, které mě naučila má učitelka Sharon Wheeler z USA.

„Práce se zjizvenou tkání a jizvami mě moc baví. Během krátké doby přináší obrovský efekt. Už za hodinu lze docílit výrazných změn. Jde o velmi jemnou techniku, při které jsem uvedena do takového meditativního stavu. Učí mě trpělivosti. Reakce klientů mi dávají pocit, že dělám užitečnou věc. Po každém ošetření se setkávám s překvapením, radostí, dojetím, nadšením ….

Účastníci získají certifikát o absolvování semináře.
Bude zajištěno tlumočení do češtiny.

CASI - sídlo sdružení

Česká asociace strukturální integrace
Máchovy schody 242/5
Litoměřice

CASI logo

Copyright © 2024 CASI-Rolfterapie. Všechna práva vyhrazena.